دامنه ها (Domains) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می باشد.از قابلیتهای آن می توان به صدور صورت حساب و پشتیبانی پلنهای میزبانی، دروازه پرداخت،ثبت دامنه،سازگار با کلیه OS سرورها و خدمات حفاظت از تقلب را اشاره نمود.شرکت زود وب متون مربوط به WHMCS را ترجمه کرده و در اختیار کاربران قرار داده است.

گزینه Domains در منوی Setup و در تب گزینه General Settings قرار دارد.

منبع: http://docs.whmcs.com/Domains_Tab

Domain Registration Options

گزینه Unticking : این تنظیمات اطلاعات مرتبط با فرم سفارش را مخفی می نماید.برای مثال اگر تمایل ندارید که مشتریان دامنه ها را به شما منتقل کنند ، انتخاب گزینه Unticking باعث می شود تا این گزینه از فرم سفارش حذف شود.وقتی همه ی گزینه ها Unticking باشند گزینه the Choose a Domain domain نیز از قالب پیش فرض حذف خواهد شد.

Enable Renewal Orders

زمانیکه کاربران فعال این گزینه و گزینه تمدید را در shopping Card را در Client Area مشاهده کنند، یعنی اینکه می توانند دامنه ها را در هر زمانی تمدید نمایند. اما برای کاربران unticked این امکان تنها در صورتی وجود دارد که فاکتور تمدید به صورت اتوماتیک برایشان ارسال شود.

Auto Renew on Payment

فعالسازی این گزینه باعث می شود تا دامنه ها به صورت اتوماتیک در رجیسترار (مانند Enom,Reseller club, .. . ) بعد از پرداخت هزینه تمدید شوند.

Default Auto Renewal Setting

اگر این گزینه فعال شود ، کاربران به صورت اتوماتیک فاکتور تمدید دامنه را دریافت خواهند کرد. البته با انتخاب گزینه ی Do Not Renew در قسمت Clients domain فاکتور مربوطه ارسال نخواهد شد و از این تنظیمات صرف نظر می گردد.

Create To-Do List Entries

زمانیکه فعال باشد ، رکوردهای مربوط به TO-Do List به صورت اتوماتیک ساخته خواهد شد. به عنوان مثال اگر فرایند ثبت دامنه با شکست مواجه شود ، با فعال بودن این گزینه رکوردی مبنی بر همین موضوع ساخته خواهد شد.

Domain Sync Enabled

این گزینه به صورت اتوماتیک وضعیت و تاریخ انقضا دامنه ها را بررسی و به روز رسانی می کند تا این اطمینان حاصل شود که تاریخ در WHMCS همیشه صحیح است.برای استفاده از این ویژگی Option آن را انتخاب و دستور ذیل را در سرور خود اجرا کنید :

php -q /path/to/home/public_html/portalspath/crons/domainsync.php

به منظور جلوگیری از ایجاد اضافه بار بر روی رجیسترار دامنه پیشنهاد می شود که آن را هر 4 ساعت اجرا نمائید. اسکریپت Sync انتقال دامنه های Pending را در لحظه و دامنه های فعال را هر 50 ثانیه بررسی خواهد کرد. دامنه های فعال تاریخ انقضا شان مطابق تاریخ ثبت شده در رجیسترار خواهند بود که در صورت عدم تطابق اصلاح می شوند و چنانچه مشکلی نباشد گزارش آن در In Sync داده خواهد شد. انتقال دامنه های Pending معمولا با نمایش خطا همراه خواهند بود تا زمانیکه پروسه انتقال آنها کامل شود و در وضعیت فعال قرار گیرند. برای داشتن امنیت بیشتر پوشه /cron را می توان در خارح از مسیر دسترسی همگان قرار داد.

Sync Next Due Date

در ارتباط با گزینه های بالا می باشد،زمانی که تیک این گزینه فعال شود تاریخ با تاریخ انقضا نام های دامنه همگام سازی می شود. فیلد عدد می تواند برای مشخص کردن فاصله زمانی تاریخ انقضا به کار رود. مقدار پیش فرض آن صفر است و بدین معناست که تاریخ انقضا کنونی و تاریخ بعدی یکسان باشند. افزایش این عدد بدین معنی است که فاکتور تمدید قبل از سر رسیدن تاریخ انقضا دامنه ارسال شود. این حالت در مواقعی مفید است که کاربران پراخت خود را از روشهایی با سرعت پایین مانند نقدی یا چک انجام می دهند.

Domain Sync Notify Only

این گزینه نیز مرتبط با گزینه های بالا می باشد. با فعالسازی آن لیستی از نام های دامنه به مدیران ارسال می شود که تاریخ انقضا و یا وضعیت آنها اشتباه می باشد.

Allow IDN Domains

انتخب این گزینه به دامنه ها اجازه می دهد تا از هر کاراکتری در نام دامنه استفاده نمایند.وقتی گزینه WHMCS غیر فعال شود کاربران تنها می توانند از حروف A-Z و اعداد 0 تا 9 در نام دامنه استفاده نمایند.

Bulk Domain Search

گزینه ی Bulk Domain را برای بازدیدکنندگان فعال یا غیرفعال می نماید. Bulk Check TLDs TLD های اضافه را زمانیکه کاربر در کارت خرید چک می کند به صورت اتوماتیک انتخاب می نماید. به عنوان مثال آنها به دنبال example.com هستند و شما می توانید دامنه های همنام با پسوندهای دیگر را نیز نشان دهید (مانند example.net و example.org). این یک راه حل عالی برای فروش بیشتر است. کافی است کلید Ctrl را فشار داده و بر روی multiple TLDS کلیک نمائید.

Default Nameservers

در این فیلد نیم سرورهای پیش فرض را تعریف می کنیم که این سیستم مدیریت DNS می تواند نزد شما و یا جای دیگر باشد. به عنوان مثال به منظور استفاده از سرویس مدیریت DNS در Enom نیم سرورهای ذیل NS های پیش فرض هستند:

dns1.name-services.com
dns2.name-services.com
dns3.name-services.com
dns4.name-services.com
dns5.name-services.com

از طریق مسیر ذیل می توانید نیم سرورها را ویرایش نمائید.
Setup > Products/Services > Servers > Edit are used instead

Default Contact Details

این گزینه مشخص می کند که چه جزئیاتی در دیتابیس whois برای دامنه های ثبت شده از طریق WHMCS نمایش داده شود. این جزئیات همیشه به عنوان اطلاعات تماس مالک دامنه می باشند و با انتخاب گزینه Use Clients Details این جزئیات برای سایر مالکین دامنه به کار خواهد رفت با برداشتن این تیک و وارد کردن جزئیات در فیلدهای زیر این فیلد فقط قسمت های Billing, Admin,Technical مورد استفاده قرار می گیرند. این مشخصات توسط کاربران و در محیط Client area فایل تغییر می باشد.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

سفارش دهی (Ordering) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می...

همکاران فروش (Affiliates) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می...

صورت حساب (Invoice) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می...

بخش های پشتیبانی (Support Departments) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می...

پشتیبانی(Support) در WHMCS

به طور مختصر WHMCS یک سیستم مدیریت حسابداری و فروش آنلاین است که مناسب شرکتهای هاستینگ می...