1399/03/10 آلودگی ۲۰۰۰ رایانه جدید به باج‌افزار Wanna Cry در ۳ روز گذشته

علیرغم اطلاع‌رسانی‌های وسیع و ارایه راهنمایی‌های لازم برای رفع آسیب‌پذیری مرتبط با حمله باج‌افزار Wanna Cry، به دلیل تعلل برخی از سازمان‌ها و کاربران، این باج‌افزار طی سه روز گذشته دو هزار ... ادامه »

1399/03/02 هکرها می‌توانند با استفاده از سیگنال وای فای شما را ببینند

محققان دریافته‌اند که هکرها می‌توانند از سیگنال‌های با طول موج کم برای ساخت تصاویر سه‌بعدی از یک مکان و افراد داخل آن استفاده کنند. این تیم تحقیقاتی اعلام کرده است که این روش هک قادر به تولید ... ادامه »

1399/03/01 میزان رضایت کاربران سرویس‌های فناوری اطلاعات اعلام شد

به گزارش ایتنا از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور ایفای وظایف و اختیارات حاکمیتی، نظارتی و انجام نقش خود در ایجاد فضای رقابتی سالم و ارتقاء سطح کیفیت خدمات نسبت به ایجاد ... ادامه »

1399/02/28 کـنترل در بـرابـر آزادی

این دو نامزد مطرح انتخابات اتفاقا، تنها کاندیداهایی بودند که به صورت کتبی برای دولت شان برنامه مدون و مفصلی دادند و این مجال را برای کارشناسان و روزنامه نگاران فراهم کردند تا به مقایسه برنامه ... ادامه »

1399/02/26 دسترسی آسان به واتس‌اپ، مسنجر و تلگرام در مرورگر اُپرا

در حال حاضر مرورگر معروف "اپرا" این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که در عین جست‌وجو و مرور صفحات وب، در پنلی جداگانه و با استفاده از واتس‌اپ، مسنجر و تلگرام، با دوستان خود به گفت‌وگو ... ادامه »

1399/02/25 هشدارها و توصیه‌های پلیس فتا درباره باج‌افزاری که اروپا را فلج کرده است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در خصوص باج افزار wannacrypt گفت: در روز ۱۲ می ۲۰۱۷ (۲۲ اردیبهشت ۹۶) یک نمونه جدید از باج افزار Ransome.CryptXXX) wannacrypt) به طور گسترده‌ای تعداد زیادی از ارگان‌ها و ... ادامه »

1399/02/21 کاربران ناراضی از نحوه تفکیک قیمت اینترنت

به گزارش ایتنا از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در ۳ مصوبه خود طی یکسال گذشته با هدف توسعه تولید محتوای داخلی در شبکه ملی اطلاعات، قیمت استفاده از سایت‌های داخلی را محاسبه و تعیین کرد. به ... ادامه »

1399/02/13 موضوعات داغ در حملات هدفمند سال ۲۰۱۷

تنها در سه ماه اول سال ۲۰۱۷، ما ۳۳ گزارش خصوصی را برای مشترکین سرویس‌های هوشمند کسپرسکی ارائه کردیم. غافلگیرکننده است، اینطور نیست؟ مسلما سر و صدای ناشی از حملات سایبری باعث شده تا این خبرها ... ادامه »

1399/02/13 نحوه محبوب شدن اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی از دیدگاه لاین

نرم‌افزارهای پیام‌رسانی مختلف که این روزها به شدت کاربرد یافته‌اند، نسبت به سیستم‌های پیامکی (مخابراتی) یا اس.ام.اس مزایای فراوانی دارند. یکی از این مزایا، سهولت سازمان‌دهی موارد مختلف در ... ادامه »