1399/02/10 پخش زنده اینستاگرام فیلتر نشده است

به گزارش ایتنا از ایرنا، همزمان با آغاز دور نخست مناظره‌های انتخاباتی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بازار شایعه‌سازی درباره تلاش برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی قوت گرفته ... ادامه »

1399/02/07 تأثیر هوش مصنوعی بر لجستیک زنجیره تأمین

هوش مصنوعی کلیه خدماتی که در سراسر جهان عرضه می‌گردد را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر خود قرار داده است. یک سری عملیات پیچیده انجام می‌شود تا محصول به دست مصرف کننده نهایی برسد. نظارت ... ادامه »

1399/02/05 هکرها در کمین اینترنت اشیا

بیش از ۸۵ درصد تلویزیون‌های هوشمند توسط سیگنال‌های تلویزیونی هک شدند. به گزارش ایتنا از ایسنا، امروزه در دنیا دستگاه­‌های متصل به اینترنت به شدت در حال رشدند و به طور طبیعی خطرات امنیتی نیز ... ادامه »

1399/02/05 شروع جنگ قیمت رایانش قبلی بین مایکروسافت، گوگل و ای.دبلیو.اس

بین غول‌های رایانش ابری مانند گوگل، مایکروسافت و ای.دبلیو.اس، جنگ جدیدی درگرفته است. این بار این جنگ بر سر قیمت و همچنین در زمینه ذخیره‌سازی پیش‌ آمده است. البته اخیراً کاهش قیمت‌ها در بخش ... ادامه »

1399/02/04 بیش از نیمی‌ از ایرانی‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند

برمبنای پایش شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور که به تازگی منتشر شده است تا پایان سال ۹۵ ، شمار کاربران ایرانی که از اینترنت استفاده می‌کنند به ۵۳.۲۳ درصد رسید. به گزارش ایتنا ... ادامه »

1399/02/03 تعدادی از برنامه‌های اندروید گوگل در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفت

برنامه‌های اندروید Google در دسترس کاربران ایران قرار خواهند گرفت. به گزارش ایتنا، وبلاگ رسمی گوگل با انتشار این خبر، اعلام کرد که تعدادی از برنامه‌های اندوریدی محبوب گوگل در دسترس کاربران ... ادامه »

1399/02/03 بررسی قطع تماس صوتی تلگرام در شورای عالی فضای مجازی

به گزارش ایتنا از ایسنا، ابوالحسن فیروزآبادیدرباره مسدود شدن پیام صوتی تلگرام از سوی اپراتورها عنوان کرد: قاعدتا این اقدام از جایی به اپراتورها ابلاغ شده است و ما در مرکز ملی فضای مجازی درصدد ... ادامه »

1399/01/30 قطع اینترنت در شبکه ملی اطلاعات کذب و ابزار سیاسی برخی از افراد است

محمد جواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت زیرساخت در مراسم مدیران استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: «ما تحولات چشمگیر چهار سال اخیر در حوزه‌ی ICT را به خاطر ... ادامه »

1399/01/30 تماس صوتی تلگرام مختل شد؛ فیلتر یا اختلال؟!

تماس صوتی تلگرام بار دیگر از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. به گزارش ایتنا از ایسنا، تماس صوتی تلگرام از روز جمعه برای کاربران ایرانی نیز فعال و البته برای چند ساعت با اختلال مواجه شد و وزارت ... ادامه »

1399/01/27 مجرمان سایبری در کمین پرداخت‌های آنلاین مالیات هستند

در این موقع از سال، تعداد کلاهبرداری‌های مالیاتی به حداکثر مقدار خود می‌رسند، کلاهبرداران همیشه به دنبال هر فرصتی برای باج‌خواهی از قربانیان هستند و ممکن است کسب‌وکارهای کوچک در این ... ادامه »