1397/10/06 ذخیره‌سازی داده‌های شرکت گوگل در کوبا

بر اساس عقدنامه‌ای که بین شرکت گوگل و دولت کوبا امضا شده، این شرکت تصمیم گرفت تا داده‌های مورد نیاز برای سرویس‌های خود را در کشور کوبا ذخیره سازی کند. با این عمل سرعت اینترنت در این کشور بیشتر ... ادامه »

1397/10/06 میلیارد بازدید در روز از مطالب کانال های فارسی تلگرام

رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، از آمار و ارقام کانال‌های ایرانی و فارسی در تلگرام پرده برداشت. به گفته‌ی مسعود اسدپور رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، نزدیک به ۱۷۰ هزار کانال فارسی در تلگرام ... ادامه »

1397/10/05 ۵.۵ میلیون سیم‌کارت هویت نامعلوم دارند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتمام مهلت دارندگان سیم کارت‌های مجهول‌الهویه و یکطرفه شدن این سیم کارت‌ها از ۹ دی ماه خبر داد. به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی در حاشیه آیین رونمایی از ... ادامه »

1397/10/05 ٤٠درصد وبسایت‌های دولتی باگ امنیتی دارند

حمیدرضا همتی  با بیان اینکه کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، وب فارسی را از لحاظ محتوایی و برنامه نویسی و کدنویسی مورد بررسی قرار می دهد. براین اساس ارزیابی سایتهای دستگاه‌های دولتی از نظر ... ادامه »

1397/10/04 گسترش فعالیت شرکت اسنپ در چین

شرکت اسنپ(Snap Inc) فعالیت خود را در چین گسترش می‌دهد. این شرکت قصد دارد کارمندانی را از سه شرکت بزرگ چینی که در حوزۀ فناوری فعال هستند، استخدام کند. فعالیت‌های شرکت اسنپ چت (Snapchat) رسماً از جانب ... ادامه »

1397/10/04 بوق برخی سیم‌کارت‌ها دوباره عوض شد

پیام هشدارگونه ترابرد برای دومین بار تغییر و صرفا به دو بوق کوتاه و منقطع بسنده کرد در حالیکه هنوز مفهوم این بوق جدید برای بسیاری از مشترکان تلفن همراه مشخص نیست. به گزارش ایتنا از تسنیم، پیام ... ادامه »

1397/10/03 ویژگی جدید دراپ‌باکس: دانلود آفلاین فولدرها

کاربرانی که مایل هستند به فایل‌های ذخیره شده خود در دراپ‌باکس به صورت سیار هم دسترسی داشته باشند، بهتر است بدانند دراپ‌باکس ویژگی جدیدی برای حل این مسئله فراهم کرده است. به گزارش ایتنا از ... ادامه »

1397/10/01 پرداخت هزینه پارکینگ بوسیله اپلیکیشن گوشی هوشمند

نیویورک به وعده‌هایی که درزمینهٔ فعال سازی پارکینگ‌های هوشمند، قبل از سال ۲۰۱۶ داده بود، وفا کرد و اتفاقاً کارنامۀ خوبی از خود به جای گذاشت. از نوزدهم دسامبر تاکنون، نخستین پارکینگ در ... ادامه »

1397/09/30 فناوری جدید برای ارتباط رادیویی در زیر آب

بر روی سطح زمین، به راحتی می‌توانیم با استفاده از تکنولوژی بی‌سیم(wireless) ارتباط برقرار کنیم. اما همیشه هم برقراری ارتباط به همین راحتی و آسانی نیست، چون این امواج در تمامی محیط‌ها به همین ... ادامه »

1397/09/30 افزایش نیافتن بودجه آی‌تی کشورهای منطقه بنلوکس

طبق یافته‌های تحقیقات مرکز تک تارگت (Tech Target) در مجموع ۲۸ درصد از تصمیم گیرندگان در سازمان‌های مرتبط با بنلوکس(شامل بلژیک، هلند و لوکزامبورگ) انتظار دارند که بودجه آی‌تی آنها در سال ۲۰۱۷ نسبت ... ادامه »