آیا تاکنون برای شما این اتفاق افتاده که ایمیلی را در گوشی اندروید خود بنویسید و سپس بگویید که "ای کاش می‌شد بدون استفاده از اپلیکیشن‌های ونمو، اسکور یا گوگل والت، پول دریافت یا واریز کرد"؟
اکنون آرزوی شما از طریق به‌روزرسانی گوگل استور به واقعیت پیوسته است و گوگل این امکان را به افراد می‌دهد که به سادگی، پرداخت‌های خود را ضمیمه پیام‌های جیمیل کنند.
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی.سی ورلد، لازم به ذکر است که امکان دریافت و واریز پول، سال‌های سال از طریق وب کلاینت جیمیل ممکن بود، اما اکنون و با قابلیت جدید، می‌توان این کارها را از طریق یک اپلیکیشن اندروید نیز انجام داد.
این قابلیت صرفاًمحدود به آن دسته از مخاطبین شما که آدرس جیمیل داشته باشند، نبوده و همچنین نیازی نیست که این افراد، اپلیکیشن گوگل والت داشته باشند.
شرکت گوگل همچنین اعلام کرده که دریافت کنندگان می‌توانند از طریق خود ایمیل و بدون اینکه مجبور باشند اپلیکیشن پرداخت دیگری نصب کنند، پول مورد نظر را دریافت و یا درخواست نمایند.
همچنین آنها می‌توانند مبلغ دریافتی را مستقیماً به حساب بانکی خود واریز کنند.
در هر صورت، تمام این کارها برای کاربران، به صورت کاملاً رایگان خواهد بود.
شایان ذکر است که برای استفاده از این قابلیت جدید، همانند وقتی که می‌خواهید یک فایل را ضمیمه کنید، روی آیکون گیره کاغذ بزنید.
سپس با دو گزینه جدید روبرو می‌شوید: "ارسال پول" و "درخواست پول." اکنون گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. مبلغ مورد نظر و منبع پرداخت خود را انتخاب نموده، یک یادداشت بنویسید و سپس مبلغ را به بدنه پیام خود ضمیمه کنید.
بعد از این مرحله، می‌توانید ایمیل خود را ارسال کنید. در هنگام دریافت هم می‌توانید به راحتی با زدن روی محل مربوطه، مبلغ دریافتی را مستقیماً به حساب گوگل والت خود واریز کنید. (اگر چنین حسابی ندارید، باید مراحل ثبت نام را طی کنید)
گفتنی است این قابلیت در حال حاضر بر روی گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید قابل اجرا می‌باشد، با این حال صرفاً به نسخه آمریکایی اپلیکیشن جیمیل محدود است.
هنوز معلوم نیست که چه زمانی، این قابلیت در دسترس کاربران آی.اُ.اس یا افراد کشورهای مختلف قرار می‌گیرد.

منبع : ایتنا


1396/01/05

« برگشت