1395/12/02 تجربه وب‌گردی ایمن با کدام مرورگر؟!

همه کاربران اینترنت برای وب‌گردی از مرورگرهای اینترنتی از جمله مایکروسافت اج، گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس استفاده می‌کنند. بنابراین امنیت این مرورگرها و اینکه کدام یک امن‌تر است، اهمیت ... ادامه »

1395/12/01 سرعت اینترنت در ایران چقدر است؟

با اجرایی شدن فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفته می‌شود اکنون متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند ثابت چهار مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت دسترسی پهن‌باند همراه به سه مگابیت بر ثانیه رسیده است. به گزارش ... ادامه »

1395/12/01 مایکروسافت بیلد ۲۰۱۷

قرار است شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۷، کنفرانس معروف "بیلد" را مطابق روال خود برگزار نماید. این رویداد که غالباً پر از اخبار مختلف در مورد آینده مایکروسافت است، در ماه مه و در مرکز نمایشگاهی شهر ... ادامه »

1395/11/27 سیر صعودی استفاده از 4G

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با تاکید بر افزایش دائم ترافیک دنیا در حوزه موبایل، از ۲۰ برابر شدن ترافیک دیتای 4G همراه اول طی مدت دو ماه خبر داد. به گزارش ایتنا از ایسنا، وحید صدوقی به ارائه ... ادامه »

1395/11/26 جنگ‌های ابری، با کاهش قیمت تشدید می‌شود

اخیراً شرکت مایکروسافت، قیمت سرویس Azure را به نسبت قابل توجهی کاهش داده و در برخی از موارد، قیمت را تا ۶۱ درصد کاهش داده است. ونکات گاتمننی (Venkat Gattamneni)، مدیر بازاریابی محصول مایکروسافت Azure، به ... ادامه »

1395/11/25 افزایش چشم‌گیر مشترکان اینترنت پرسرعت

به گزارش ایتنا از ایسنا، توسعه شبکه فیبر نوری و شبکه انتقال، افزایش پهنای باند داخل و بین‌الملل، توسعه دسترسی پرسرعت ثابت و سیار و توسعه دسترسی پرسرعت روستایی در کنار دیگر شاخص‌های کلیدی ICT ... ادامه »

1395/11/23 تمرکز به روزرسانی گوگل ‌مپس بر مسیریابی درون خود اپلیکیشن

گوگل در طول چند هفتۀ گذشته، قابلیت پارکینگ را به نقشه‌های خود افزوده، اما در واقع پیشرفت چندانی در این نرم‌افزار رخ نداده است. ولی در به‌ روزرسانی که اخیراً انجام شد، این اپلیکیشن، مسیرها را ... ادامه »

1395/11/23 بلک‌بری و ارائۀ پلتفرم نرم‌افزاری امن برای توسعه دهندگان

بلک‌بری به تازگی اعلام کرده که خطوط جدید کسب و کار، برای متن، فایل‌های صوتی، ویدئویی و اشتراک‌گذاری فایل، پلتفرم ارتباطات موبایلی امن و مبتنی بر فضای ابری ارائه می‌دهد. توسعه دهندگان، این ... ادامه »

1395/11/21 سرویس‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آینده

غول تجارت الکترونیک، آمازون، در آخرین سه ماهه مالی خود، ۳۲ میلیارد دلار (۲۵.۶ میلیارد یورو) در سراسر جهان فروش داشته که نشان دهنده موفقیت آن است. مطابق اطلاعات و آماری که اخیراً منتشر شده، شش ... ادامه »

1395/11/19 تلاش چین برای محدودتر کردن اینترنت

چین قصد دارد با تشکیل کمیته نظارتی قوانین سخت‌تری برای کنترل اینترنت وضع کند. به گزارش ایتنا از مهر به نقل از رویترز، درهمین راستا مقام قانونگذاری اینترنت در چین از احتمال تشکیل کمیته‌ای ... ادامه »