1396/04/17 ابزارهای سلف‌سرویس می‌تواند سیستم‌ها را امن‌تر نگه دارد

حمله باج‌افزار "واناکرای" در تاریخ دوازده مه 2017، بیانگر تزلزل آشکار امنیت در بسیار حوزه‌های اینترنت بود. این حمله نشان داد که به‌روز بودن سیستم‌های عامل و نرم‌افزارها و استفاده از جدیدترین ... ادامه »

1396/04/10 راه‌ حل مشکل کیفیت اینترنت، حذف قراردادهای نامحدود است

معاون شرکت مخابرات ایران در مورد بی‌کیفیتی سرویس اینترنت نامحدود برخی از مشترکان شرکت مخابرات ایران در تهران گفت: این نارضایتی مربوط به مشترکان اینترنت نامحدود مخابرات است که قراردادهای ... ادامه »

1396/04/10 فیلتر کامنت‌های توهین‌آمیز در اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت جدیدی را برای فیلتر کردن کامنت‌های توهین آمیز زیر عکس‌ها و ویدئو های زنده خود ایجاد کرده است. این ویژگی از امروز فعال می‌شود. به گزارش ایتنا از مهر به نقل از دیلی میل، ... ادامه »

1396/04/07 حمله ویروس پتیا به رایانه‌های جهان

رایانه‌های سراسر جهان بار دیگر مورد هجوم یک ویروس جدیدی به نام «پتیا» قرار گرفته اند. این درحالی است که سیستم‌های کنترل اشعه‌های رادیواکتیو در چرنوبیل و همین طور یک کارخانه داروسازی در ... ادامه »

1396/03/31 مصوبه رگولاتوری، تعرفه بسته‌های تشویقی را تغییر داد

به گزارش ایتنا از ایسنا، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۲۴۹ که در تاریخ ۵ دی ماه سال گذشته برگزار شد، مقررات طرح‌های تعرفه­‌ای تشویقی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و ... ادامه »

1396/03/30 الزامات امنیتی جدید آی‌کلود اپل

اگر با هر اپلیکیشن دیگری غیر از اپلیکیشن‌هایی که توسط شرکت اپل ساخته شده است، از آی‌کلود برای ایمیل، تقویم یا دفترچه تماس خود استفاده می‌کنید و امنیت خود را برای استفاده از تأیید هویت ... ادامه »

1396/03/28 ایتنا-هکرها برای این کار بدافزاری را در سیستم‌های پرداخت الکترونیک باکل جاسازی کرده‌اند

ایران آیا شما هم یکی از قربانیان باج افزار Jaff هستید؟ دست نگه دارید و باجی را برای بازگردانی فایل‌هایتان پرداخت نکنید. شما می‌توانید به صورت رایگان فایل‌های خود را رمزگشایی کنید. به گزارش ... ادامه »

1396/03/27 ویس‌بات‌ها بار شناختی ما را کاهش می‌دهند

اطلاعیه‌ای که اخیراً در مورد اسپیکر هوشمند "هوم‌پاد" اپل در رویداد کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان این شرکت منتشر شد، نشان داد که این دستگاه، جدیدترین دستگاهی است که بازار روبه‌رشد دستیارهای ... ادامه »

1396/03/09 آلودگی ۲۰۰۰ رایانه جدید به باج‌افزار Wanna Cry در ۳ روز گذشته

علیرغم اطلاع‌رسانی‌های وسیع و ارایه راهنمایی‌های لازم برای رفع آسیب‌پذیری مرتبط با حمله باج‌افزار Wanna Cry، به دلیل تعلل برخی از سازمان‌ها و کاربران، این باج‌افزار طی سه روز گذشته دو هزار ... ادامه »

1396/03/01 هکرها می‌توانند با استفاده از سیگنال وای فای شما را ببینند

محققان دریافته‌اند که هکرها می‌توانند از سیگنال‌های با طول موج کم برای ساخت تصاویر سه‌بعدی از یک مکان و افراد داخل آن استفاده کنند. این تیم تحقیقاتی اعلام کرده است که این روش هک قادر به تولید ... ادامه »